nie tylko piłka

portal sportowy: trening, sprzęt, odzież, ciekawostki, porady

Gdzie zrobić kurs na trenera personalnego?

Gdzie zrobić kurs na trenera personalnego?

Trener personalny to osoba posiadająca nie tylko wiedzę na temat skutecznych treningów, zdrowej diety i fizjoterapii, ale też umiejętności interpersonalne, dzięki którym klient poczuje się bezpieczny i zmotywowany. Czym się kierować przy wyborze kursu na trenera personalnego?

Najważniejsze elementy kursu na trenera personalnego

Dobry trener personalny musi być trochę trenerem, a trochę lekarzem, psychologiem czy coachem. Podstawę stanowią solidna wiedza i doświadczenie, jednak nie bez znaczenia pozostaje odpowiednia komunikacja z klientem i motywowanie go do wysiłku – bez tego nie odniesiesz sukcesu! Dlatego dobry kurs na trenera personalnego powinien obejmować szereg elementów, takich jak szkolenie medyczne, praktyki z prowadzenia treningu, szkolenie z zakresu funkcjonowania biznesowego oraz dietetyki.

Jaki kurs na trenera personalnego wybrać?

Zwróć uwagę na to, kto prowadzi kurs. Powinny być to osoby z odpowiednim wykształceniem oraz wieloletnim doświadczeniem trenerskim czy fizjoterapeutycznym. Wybierz kurs, którego ukończenie zostanie potwierdzone certyfikatem. Tego rodzaju kursy organizuje wiele siłowni, klubów fitness czy specjalnych ośrodków szkoleniowych. Pamiętaj, by przy wyborze kursu kierować się także własnymi planami i potrzebami przyszłych klientów. Chcesz skupić się na treningach odchudzających, usprawnianiu osób z wadami postawy, a może na trenowaniu przyszłych mistrzów? Weź to pod uwagę podczas poszukiwania konkretnego kursu.