nie tylko piłka

portal sportowy: trening, sprzęt, odzież, ciekawostki, porady

Halówki Nike Mercurial dla najbardziej dynamicznych zawodników na parkiecie

Halówki Nike Mercurial dla najbardziej dynamicznych zawodników na parkiecie

Sekretem prędkości butów serii Mercurial jest ich podeszwa. Od zawsze była responsywna, ale nie da się ukryć, że w przypadku najnowszych modeli pozwala na zwiększenie prędkości i poprawę kontaktu z podłożem. Zwłaszcza w tej drugiej kwestii halówki Nike Mercurial zyskały na popularności wśród profesjonalnych futsalistów, którzy podczas gry i wykonywaniu nagłych manewrów potrzebują maksymalnej przyczepności.

Struktura podeszwy zainspirowana wyścigami kolarskimi

Mogłoby się wydawać, że inspiracji dotyczących sprzętu piłkarskiego należy szukać wśród zawodników tej dyscypliny. Zgoła inaczej było w przypadku butów Nike Mercurial. Projektanci wykonali strukturę podeszwy na podstawie obuwia, które na co dzień używają kolarze. Chodzi o specjalne wpięcia do pedałów, na których wzór zostały wykonane dodatkowe wzmocnienia bezpośrednio pod przednią częścią stopy. Ten sztywniejszy fragment nosi nazwę AeroTrak, który swoim kształtem przypomina strzałkę.

Sprężysty i dynamiczny start możliwy w butach Nike Mercurial

Zwrotność w obuwiu z serii Mercurial zyskuje na znaczeniu podczas gry na hali sportowej. Przepisem na doskonałe przyspieszenie jest lekka, minimalistyczna płytka oraz innowacyjna, sztywna konstrukcja w przedniej części podeszwy w postaci AeroTrak. W przypadku tej konfiguracji warto wspomnieć o NikeGrip, czyli wygodnej wkładki, która poprawia przyczepność stopy wewnątrz buta. Dzięki niej odczuwalna jest także lekka amortyzacja.