nie tylko piłka

portal sportowy: trening, sprzęt, odzież, ciekawostki, porady

Hashimoto a problemy z wagą.

Hashimoto a problemy z wagą.

Osoby chore na Hashimoto mogą mieć trudności ze zrzucaniem zbędnych kilogramów. Przygodzę z odchudzaniem warto więc rozpocząć od wizyty u lekarza i określeniu przeciwskazań. Warto pamiętać, że choroba sama w sobie nie powoduje, że nigdy nie schudniemy. Wiele zależy od naszej motywacji i drogi jaką obierzemy.

Jak mierzyć się z nadprogramowymi kilogramami przy Hashimoto?

Spalanie tłuszczu w organizmie to jeden z najtrudniejszych procesów w ludzkim ciele. Aby maksymalnie go usprawnić musimy nie tylko dbać o siebie, ale również napędzać zmiany. Pomogą nam w tym dwa filary skutecznego odchudzania – dieta i ćwiczenia. W obranej drodze warto kierować się sprawdzonymi metodami, dlatego już na początku powinniśmy skorzystać z porady specjalisty od żywienia. Pomoże nam on dobrać indywidualną dietę w oparciu o zalecenia lekarza, nasze ulubione smaki i możliwości. To wszystko sprawi, że zaczniemy jeść zdrowo i smacznie nawet będąc na diecie. Drugi filar, czyli ćwiczenia to domena specjalistów od aktywności fizycznej.

Aktywność fizyczna – jak zacząć?

Zadając sobie pytanie jak schudnąć przy Hashimoto warto zwrócić szczególną uwagę na konieczność dostosowania swojego rytmu dnia do wytycznych żywieniowych. To głównie dzięki temu będziemy w stanie kontrolować swoje ciało a w konsekwencji zrzucić niepotrzebny jego nadmiar. Hashimoto jak każda choroba wymaga od nas konsekwencji w działaniu i pomocy specjalisty. Stosując odpowiednią dietę i ćwiczenia możemy zdziałać cuda.