nie tylko piłka

portal sportowy: trening, sprzęt, odzież, ciekawostki, porady

Jak wysuszyć przemoczone buty piłkarskie?

Jak wysuszyć przemoczone buty piłkarskie?

Walka na boisku niezależnie od panujących warunków atmosferycznych

Każdy piłkarz prędzej czy później będzie musiał zmagać się z uciążliwą aurą podczas treningu lub meczu. Zwłaszcza jesienią i zimą nie brakuje opadów, deszcz lub śnieg stanowią poważne zagrożenie dla obuwia piłkarskiego. Bez odpowiedniej pielęgnacji nie przetrwają do końca jednego sezonu. Co należy zrobić z przemoczonymi butami? Z całą pewnością trzeba je jak najszybciej wysuszyć, ale w jaki sposób to zrobić? 

Suszenie przy użyciu papieru

W pierwszej kolejności należy obrócić wilgotne obuwie, tak aby pozbyć się resztek wody, kamieni, ziaren piasku, które dostały się do ich wnętrza. W dalszej kolejności powinno wypchać się je papierem, tak aby po osuszeniu zachowały swój naturalny kształt. Najlepiej wchłania szara lub biała makulatura. Zastosowane elementy trzeba wymienić co kilka godzin, aż do momentu, jak buty całkowicie wyschną. W przypadku markowych butów, jak np. lanki Phantom zabieg ten będzie znacznie krótszy, z racji zastosowanych specjalnych technologii.

Suszarka najlepsza na ekstremalne sytuacje

Jeśli nasze obuwie piłkarskie zostało przemoczone do przysłowiowej „suchej nitki”, to należy wybrać inną metodę osuszania. Suszarka będzie odpowiednim narzędziem do przywrócenia butów do stanu używalności, choć i z jej używaniem nie można przesadzić. Należy pamiętać, aby wystrzegać się ogrzewania grzejnikiem, ponieważ może to doprowadzić do trwałych odkształceń obuwia.