nie tylko piłka

portal sportowy: trening, sprzęt, odzież, ciekawostki, porady

Jak zachęcić malucha do sportu?

Jak zachęcić malucha do sportu?

Dziecko to skarb każdego rodzica. Dlatego chce się mu zapewnić jak najlepszą przyszłość. Nie jest to jednak takie łatwe, gdyż teraz dzieci mają większą wiedzę od rodziców z racji obeznania w internecie. Co więcej, już od najmłodszych lat, maluchy spędzają ogromną ilość czasu wpatrzeni w ekrany tabletów, telefonów czy laptopów. Sprawia to, że nie mają przyjaciół, rówieśników znają tylko z portali społecznościowych, a na zewnątrz wychodzą tylko wtedy kiedy jest to konieczne.

Drużyna to przyjaciele

Jeśli chcesz, aby twoja pociecha zdobyła przyjaciół, spędzała więcej czasu na świeżym powietrzu oraz miał inne wspomnienia z dzieciństwa niż te spędzone z laptopem czy inną zabawka technologiczną, to zachcęć ją do sportu. Nie musi to być zawodowa gra. Może być to piłka nożna. Jest to nie tylko świetna rozrywka z dreszczem emocji, ale także ogromna dawka ruchu. Przy okazji dziecko pozna rówieśników, zawrze nowe przyjaźnie oraz zdobędzie nowe umiejętności. Pamiętaj, że dla malucha, kontakt z innymi dziećmi jest bardzo ważny i pozwala lepiej się rozwijać.

Prawidłowe wyposażenie

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty. Jeśli więc maluch zdecydował się spróbować pograć w piłkę, to go do tego możesz dodatkowo zachęcić małym upominkiem w postaci stroju sportowego. Poszukaj w dobrym sklepie sportowym stroju piłkarskiego oraz butów typu turfy nike mercurial. Jeśli pociecha ma swojego piłkarskiego idola, to znajdź strój z jego nazwiskiem. Z pełnym wyposażeniem będzie się czuł jak profesjonalny gracz.