Site Loader

Ustal swój budżet i oczekiwania
Wydawałoby się, że zakup halówek piłkarskich nie należy do najtrudniejszych. Jednak w momencie, gdy piłkarze zamieniają trawiaste boiska na hale sportowe oraz sztuczne nawierzchnie pojawiają się pierwsze zagwozdki. Warto już wtedy rozeznać swoje możliwości budżetowe oraz przejrzeć oferty producentów halówek. Każdy doświadczony zawodnik doskonale wie, że nie warto oszczędzać na tego typu butach. Każda drobna różnica jest znacznie bardziej odczuwalna na hali niż w przypadku korków na murawie.

Dobierz je na styk
To czego najbardziej wymaga się od nowo zakupionych halówek jest ich dopasowanie do stopy. W przeciwieństwie do korków, to obuwie do gry na hali sportowej musi być dobrane niemalże na styk. Poza tym powinno posiadać technologię, która chroni staw skokowy przed urazami oraz śródstopia, które również narażone jest na poważne nadwyrężenia. Obie strefy doskonale chronią halówki Adidas Predator, które posiadają także wkładkę do butów chroniącą stopę od jakichkolwiek przesunięć. Ponadto specjalny kołnierz wzmacnia piętę.

Najistotniejsze elementy buta na halę – cholewka i szpic
Wielu zawodowych graczy na hali, często decyduje się na „szmaciane” obuwie, które nawiązują do tych, które nosiło się jeszcze za czasów szkolnych. Dlaczego? Zdecydowanie są lżejsze, odpowiednio wyprofilowane trzymają się bliżej stopy. Nawet podczas, gdy stopa spoci się, to nie ślizgają się wewnątrz. Są bardziej elastyczne i dają dużą swobodę ruchu.

Kategorie