nie tylko piłka

portal sportowy: trening, sprzęt, odzież, ciekawostki, porady

Jakie możliwości prezentują buty piłkarskie ze skarpetą?

Jakie możliwości prezentują buty piłkarskie ze skarpetą?

Numer jeden na liście życzeń klientów
Popularność butów ze skarpet nie słabnie. Za sprawą ich specjalnych właściwości i niskich cen, szybko stały się łakomym kąskiem na półkach sklepowych. Jednak nie samą modą należy się kierować, a zastanowić się, co w zasadzie rzeczona skarpeta daje? Po co nam korki ze skarpetą? W głównej mierze ze względów praktycznych, nic podczas gry nie wpadnie do buta. Skarpeta ma zadanie ochronić stopę od tego rodzaju problemów.

Debiut obuwia sportowego ze skarpetą na arenie międzynarodowej
Korki wraz z wbudowanym kołnierzem to przedłużona cholewka oraz dodatkowo elastyczny odcinek materiału. Swoją popularność zyskały w trakcie rozgrywanego turniej Mistrzostw Świata w 2014 roku w Brazylii. Od tego momentu stały się naturalnym zamiennikiem klasycznych korków. Do najpopularniejszych serii należy Adidas Predator, która posiada wiele funkcjonalności, odróżniających je na tle pozostałych.

Co cechuje buty ze skarpetą?
Przede wszystkim stabilizacja, ponieważ skarpeta ma zadanie trzymać lepiej obuwie do nogi. Dzięki temu istnieje możliwość wykonywania bardzo szybkich ruchów, podczas dryblingu. Ponadto stopa jest stabilna, bez różnicy, czy została przepocona. Zwykłe korki wraz z twardą cholewką często obcierają stopę, przez co traci się komfort. Przykładowo Adidas Predator ze skarpetą przenoszą obciążenia znajdujące się pod piętą bezpośrednio na materiał. To zdecydowanie poprawia poczucie wygody podczas intensywnej gry.