Site Loader

Włoski producent odzieży sportowej Lotto wprowadził na rynek całkowicie nowe rozwiązanie, którego cechy mogą zawojować rynek. Model Solista to buty do gry w piłkę, które świecą poprzez odbijanie pobliskiego światła. Rzeczywiście takiej innowacji nie wprowadził jeszcze żaden producent obuwia piłkarskiego. Jak to działa? Model ten został pokryty specjalnym materiałem odblaskowym, to jednoczęściowy pas mikrofibry o wysokiej jakości.

Świecąca idea nowym wymiarem butów

Buty do gry w piłkę Lotto Solista poza tym, że świecą są niezwykle lekkie. Nie krępują ruchów, dzięki czemu pozwalają na szybkie ruchy stopą i zapewniają doskonałe czucie piłki podczas gry. Nie posiadają szwów, co oznacza, że są całkowicie gładkie. Nie ma mowy o niekontrolowanych rykoszetach w trakcie rozgrywania spotkania. Te buty do gry w piłkę nożną są przeznaczone dla szybkich skrzydłowych oraz snajperów, którzy muszą wykonać dużo pracy w gąszczu nóg obrońców z drużyny przeciwnej.

Nie wszystko złoto co się świeci?

Lotto Solista wyróżniają się także pod innymi względami. Posiadają wyjmowaną wkładkę EVA oraz język z mikrofibry. Wzmocniony materiał jest w stanie zamortyzować stopę podczas wykonywanego strzału czy wykopu. Szczególną wartość przynosi podeszwa, która wytworzona została z termoplastycznego poliuretanu. Dwojaka geometria, tj. blaszkowa i trójkątna sprawia, że piłkarz wyposażony w te buty do gry w piłkę zyskuje na zwrotności podczas gry.