nie tylko piłka

portal sportowy: trening, sprzęt, odzież, ciekawostki, porady

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów do gry w piłkę na hali?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów do gry w piłkę na hali?

Poszukiwanie obuwia dostosowanego do gry na hali sportowej nie należy do najłatwiejszych. Powinny być dopasowane nie tylko do dyscypliny, ale przede wszystkim do własnych potrzeb oraz preferencji. Tylko wtedy możliwe będzie uprawienie piłki nożnej w sposób bezpieczny i wolny od kontuzji. Warto z tego powodu zadbać o buty do gry w piłkę na hali. Popularne halówki przed zakupem powinny posiadać kilka parametrów, których z pewnością brakuje obuwiu przeznaczonym do gry na murawie.

Parametry halówek

Buty do gry w piłkę na hali ze względu na specyfikę gry jaką jest futsal muszą spełniać kilka istotnych wymagań. Na parkiecie należy przede wszystkim zapewnić stopom zupełnie odmienną amortyzację oraz zabezpieczenie. Niezwykle ważny jest czynnik przyczepności. Na śliskiej nawierzchni jaką jest parkiet nietrudno o wypadek. Mając na nogach halówki zaopatrujemy się w podeszwę non marking, czyli taką, która nie pozostawia śladów na parkiecie.

 

Sposób na odciążenie stawów

W głównej mierze buty do gry w piłkę na hali sportowej umożliwiają odciążenie stawów podczas trwającej gry. Zwłaszcza w tym przypadku przeciążeniom ulegają mięśnie dolnych partii ciała. Stąd też szczególnie ważna jest amortyzacja, którą zapewnia obuwie. Niemniej ważna jest odpowiednia cyrkulacja, która zapobiegnie rozwojowi m.in. grzybicy. Wszelka wilgotność w obuwiu jest wyeliminowana przez specjalną siateczkę. To ona zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp.