nie tylko piłka

portal sportowy: trening, sprzęt, odzież, ciekawostki, porady

Najczęstsze kontuzje piłkarzy grających na hali

Najczęstsze kontuzje piłkarzy grających na hali

Najbardziej narażone partie ciała podczas gry
Piłka nożna czy też jej odmiana tocząca się na hali sportowej, czyli futsal to bardzo widowiskowe dyscypliny sportu, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Niestety zawodnicy są narażeni na częste obciążenia, a co za tym idzie, dochodzi do poważnych kontuzji. Urazy często nie pozwalają na dalsze rozwijanie zdolności piłkarskich. Do najbardziej narażonych partii ciała należy przede wszystkim staw skokowy oraz staw kolanowy. Dochodzi równie często do stłuczeń, naderwania więzadeł oraz mięśni.

Urazy leczone nie spowodują zrezygnowania z treningów
Gra jaką jest futsal oraz piłka nożna rozwija mięśnie i poprawia koordynację ruchową, jednak obrażenia niestety także bardzo często występują. Regularne uprawianie tej dyscypliny sportu może sprawić, że niektóre partie organizmu stracą na swojej wytrzymałości i staną się bardziej narażone na urazy. Futsal to gra kontaktowa, więc prawdopodobieństwo naruszenia stawów i mięśni jest znacznie bardziej prawdopodobne. Leczenie urazu powinno nastąpić jak najszybciej, nie należy kontynuować gry, ponieważ może dojść do poważniejszych konsekwencji, jak np. przemieszczeń, złamania kości.

W jaki sposób leczyć urazy i kontuzje piłkarskie?
W przypadku poważniejszych kontuzji konieczne jest leczenie operacyjne. Kontuzje najlepiej omijać, dlatego warto zakupić odpowiednie obuwie sportowe. Halówki Adidas Predator posiadają specjalne elementy z najwyższej jakości materiałów w celu ochrony zawodnika przed urazami.