Site Loader

Zakup nowych butów piłkarskich to zawsze istotny moment oraz powód do dużej radości. Niestety całe dobre wrażenie może zostać zniweczone przez nieustanne odczuwanie bólu, uwieranie po kilku chwilach od założenia obuwia. Bez względu na to jakiej marki są nowe buty, to należy je dopasować do anatomicznego kształtu swojej stopy. Nawet buty piłkarskie Adidas trzeba rozbić, rozchodzić. W jaki sposób można zaradzić otarciom i odczuwalnemu dyskomfortowi?

Metody rozbicia obuwia sportowego

Zmagając się z problemem nowych butów warto na przyszłość pamiętać, że każda marka ma swoją indywidualną rozmiarówkę. Zaledwie kilka milimetrów może mieć niebagatelne znaczenie podczas chodzenia, a co dopiero, gdy bierzemy udział w intensywnym meczu piłkarskim. Istnieją jednak szanse na rozciągnięcie obuwia przy jego normalnym użytkowaniu. Można w nich chodzić po domu, dzięki czemu przystosujemy je do rozmiarów stóp. Warto też zainwestować w specjalne prawidła, dzięki którym można dokonać modyfikacji długości cholewki.

Najważniejsze – rozsądne zakupy

Niestety bardzo często bywa, że źle dopasowanie buty nie będziemy w stanie dostosować do swojej rozmiarówki. Buty piłkarskie Adidas o złym rozmiarze najlepiej prędko wymienić. Konieczne jest też zwrócenie uwagi na kształt swojej stopy. Niektórzy muszą poszukiwać obuwia o szerszym przodzie, tak aby pasowały do rozstawienia palców. Nie zapominajmy, podczas wysiłku stopy puchną, a co za tym idzie uwieranie może narastać.