nie tylko piłka

portal sportowy: trening, sprzęt, odzież, ciekawostki, porady

Odzież dla bramkarza na halę i murawę

Odzież dla bramkarza na halę i murawę

strzał na bramkę

Piłka nożna to sport kochany na całym świecie. Uwielbienie nie kończy się często na samym oglądaniu meczów. Najwięksi fani lubią czuć emocje graczy i także spotykają się na boisku. Jeśli jeszcze nie sprawdziłeś, jak to jest poczuć dreszczyk emocji, rywalizację oraz poczuć słodki smak zwycięstwa i gorycz porażki, to znaczy, że czas wbiec na boisko. Warto jednak wcześniej pomyśleć o tym, w czym zamierzasz grać. Standardowe wyposażenie typu trampki, koszulka z krótkim rękawem i spodenki, to nie najlepsze wyjście na murawę, gdyż po konkretnym meczu, taka odzież będzie musiała zostać spisana na straty.

Co więc ubrać?

Zacznij przede wszystkim od dobrych butów. Kup markowe korki, lanki lub turfy. Zajrzyj do dobrego sklepu sportowego także po odzież. Wykonuje się ją z materiałów, które są odporne na uszkodzenia, ścieranie, nie chłonął wilgoci, schną bardzo szybko, nie niszczą ich promienie słoneczne oraz są bardzo elastyczne i nie krępują ruchów w czasie gry. Pamiętaj, aby nabyć nie tylko buty czy koszulkę, ale zainwestować także w spodnie bramkarskie nike.

Miejsce jest ważne

To jednak jaką odzież wybierzesz, zależy od tego, gdzie będziesz grał. Warto postawić na zarówno ta przeznaczoną na murawę, jak i tą do grania na hali. Jak je rozpoznać? Odzież posiada oznaczenie “outdoor” oraz “indoor”, czyli na zewnątrz i wewnątrz. W przypadku grania na hali możesz sobie też pozwolić na jaśniejsze kolory odzieży, gdyż mniej się brudzi.