nie tylko piłka

portal sportowy: trening, sprzęt, odzież, ciekawostki, porady

Personalizacja butów do gry w piłkę nożną w XXI wieku

Personalizacja butów do gry w piłkę nożną w XXI wieku

Największe marki sportowe coraz częściej sięgają po wręcz szokujące rozwiązania dotyczące butów piłkarskich. Najnowsze modele mają wymyślne wzory, kolorystykę, dzięki czemu zwiększa się ich sprzedaż wśród miłośników piłki nożnej. Wiele marek podpisuje kontrakty z piłkarzami, którzy stają się żywymi reklamami, swoim nazwiskiem sygnują dany model buta. Patrząc na to, czym posługiwali się sportowcy pół wieku temu można odnieść wrażenie, że naprawdę wiele się zmieniło.

Sprawdzone na każdym milimetrze

Buty do gry w piłkę są dopracowane pod każdym detalem. Wykorzystuje się najnowocześniejsze materiały, a waga obuwia sprawia, że użytkownik ma wrażenie, iż porusza się boso. Mimo wszystko każdy profesjonalny piłkarz ma swoje przyzwyczajenia i… postanawia zmodyfikować przetestowane pod każdym względem buty do gry w piłkę. Personalizowanie obuwia to coś, czego żadni konstruktorzy nie są w stanie przewidzieć.

Przesądy i tajemnice prosto z murawy

Przykładem osobliwej personalizacji był filar obrony reprezentacji Niemiec Mats Hummels. Na boisku widziano go z tajemniczymi dziurami na swoim obuwiu. Zawodnik wycinał je specjalnie, ponieważ zmagał się z przejściowymi problemami zdrowotnymi, a mianowicie puchnięciem palców. Z podobnym urazem borykał się Philippe Coutinho, który na pięcie swoich butów wycinał duży fragment. Przyczyną takiego działania był pęcherzyk, który dostarczał dyskomfortu podczas otarć.