nie tylko piłka

portal sportowy: trening, sprzęt, odzież, ciekawostki, porady

Rola trenera piłkarskiego w rozwój grup dziecięcych Zadania stojące przed trenerem piłkarskim juniorów

Rola trenera piłkarskiego w rozwój grup dziecięcych Zadania stojące przed trenerem piłkarskim juniorów

Nie da się ukryć, że zadania stojące przed trenerem piłkarskim grup dziecięcych zdecydowanie różnią się od tych, które mają do spełnienia działacze czuwający nad rozwojem młodzieży czy seniorów. Codziennie muszą pokazać maluchom, czym tak naprawdę jest sport. W jaki sposób trenować? Jak trzeba się starać, aby wygrywać, znosić porażki oraz szanować przeciwników, to wszystko wpływa na kształtowanie najmłodszych piłkarzy. 

Socjologia, psychologia – wykraczanie szeroko poza sport

Trener piłkarski sprawujący pieczę nad maluchami stawiającymi swoje pierwsze kroki jako piłkarze powinien być psychologiem, a także opiekunem, znawcą, wzorem do naśladowania. Pracując z dziećmi trzeba mieć na uwadze to, żeby zaszczepić zamiłowanie do sportu. Piłka nożna to nie tylko chęć posiadania butówNike Phantom Venom czy innej marki, to coś znacznie więcej. Najistotniejsze, aby futbol stał się nierozłączną pasją dziecka.

Sprawianie radości i wychowanie

Sport może być znakomitą przygodą, która nauczy obcowania w grupie i pozwoli na przygotowanie kondycji. Systematyczność, obowiązkowość, szacunek do innych, odpowiedzialność, to wszystko może mieć przełożenie w kolejnych etapach życia. Jeśli młody piłkarz pojmie te wartości, to wówczas można pomyśleć o inwestycji i zakupie Nike Phantom Venom i innych elementów wyposażenia. Wówczas rozpocznie się w pełni prawdziwa sportowa przygoda dziecka. Prędko można spodziewać się pozytywnych rezultatów na boisku.