Dlaczego dobre korki są takie drogie
Producenci butów sportowych kuszą nas coraz lepszymi rozwiązaniami, zastosowanymi technologiami i wyglądem. Wraz ze wzrostem liczby bajerów, rośnie też cena. Jednak zanim zaczniesz bojkotować ich ofertę, przeczytaj, po co to wszystko robią. Bo wbrew pozorom nie tylko chodzi o zarobek.
Gdybyś porównał amatorskiego buta z dolnej półki cenowej, z tym profesjonalnym z najwyższej, różnica będzie nie tylko w cenie. Pierwszą, którą zauważysz będzie waga buta. Te profesjonalne są dużo lżejsze. Pozwalają na to zastosowane materiały i przemyślana konstrukcja. Ale czy dla amatora ma znaczenie te parę gramów? Podobnie podeszwa – wydaje Ci się że wiesz jak wyglądają lanki? Zajrzyj pod spód tych najdroższych.
Dziecięce buty piłkarskie
Na szczęście w butach dla dzieci zwyczajnie nie ma potrzeby, aby tak śrubować parametry. Dzieci po pierwsze nie trenują tak intensywnie jak zawodowcy, po drugie z reguły nie ważą zbyt dużo. Po trzecie ich technika jeszcze nie pozwala na zaawansowane dryblingi, szybkie zwroty akcji i ryzykowne zagrania.
Turfy dziecięce mają za zadanie chronić stopy i całe ciało przed urazami na sztucznej nawierzchni. One mają zapewniać nie tylko dobrą przyczepność do orlikowej trawy, ale i przyzwyczaić stopę do prawidłowej pracy na takim podłożu (a więc wspierać jej rozwój). W nich ma się dobrze prowadzić piłkę. Nawyki zdobyte w dzieciństwie zaprocentują w dalszej karierze.
Turfy dziecięce adidas spełniają te wymagania, ale nie są wypakowane zbędnymi technologiami. Dzięki temu ich cena jest porównywalna do ceny zwykłych butów, aby bez obciążania budżetu zadbać o stopy młodego piłkarza.