W jaki sposób wiązać sznurowadła butów piłkarskich?
Zbyt duży luz w obuwiu, czy odwrotna sytuacja – otarcia i brak wolnej przestrzeni dla palców, to wszystko oznacza, że nieprawidłowo zostało dopasowane obuwie lub nieodpowiednio zawiązaliśmy ich sznurowadła. Z kolei w tym drugim przypadku źle zawiązany węzeł może doprowadzić do obniżenia poziomu precyzji zagrania. Wiązanie sznurowadeł jest niezwykle ważny, gdyż pozwala zadbać o czystą powierzchnią podbicia.
Najwyższa pora zapanować nad „latającymi” sznurówkami
Sytuacja, w którym pętelki zawiązanych sznurowadeł w wyniku ruchu stopy wciąż porusza się w dowolny sposób jest kategorycznie niedopuszczalna. Wiązanie powinno być wykonane bardzo ciasno, a następnie każda z pętelek zostanie wydłużona i schowana do wewnątrz buta. W ten sposób postępując ze sznurowadłami może dojść do sytuacji, kiedy to samoczynnie zawiązane sznurówki zaczną wypadać. Powodem może być też ich przesadzona długość.
Inne sposoby wiązania obuwia sportowego
Istnieje też sposób na zbyt długie sznurówki. Wtedy zdecydowanie najczęściej wiąże się je bezpośrednio pod podeszwą. Ten sposób wiązania można zastosować wyłącznie w przypadku lanek i wkrętów. Sznurowadło powinno przechodzić za pierwszym rzędem korków, które zostały umieszczone na pięcie. Tak przygotowane buty piłkarskie Adidas są gotowe do gry i zapobiegnie to nieustannemu zatrzymywaniu się co kilka minut i wiązaniu ich ponownie. Poza tym, niektórzy zawodnicy przy sznurowaniu pomijają niektóre dziurki obuwia.